Derneğimiz İstişare Kurulu Üyesi işadamı, SERGEN METAL LTD. ŞTİ. Sahibi Sayın Tuncay SERGEN Bey’in ve Yönetim kurulu Mali Sekreteri GÖKMETAL ÇELİK SAN. TİC. LTD. STİ. Sahibi Gökhan DEMİRUZ Bey’in sponsorluğunda, 24-25-26 Haziran 2022 tarihleri arasında derneğimizin Gençlik Komisyonu ve bursiyer öğrencilerimizin katılımıyla 13. kez Çanakkale ve Bursa’ya gezi düzenlendi.

 24 Haziran Cuma akşamı yola çıkıldı. Cumartesi sabah Eceabat’ta kahvaltı yapıldı. Kahvaltıdan sonra erken saatlerde Eceabat’ta rehber olarak emekli öğretmen Hakkı Kalkan ile buluşuldu. Rehberimiz eşliğinde tarihi yarımadadaki Şehitlikler ve Abideler ziyaret edildi. Ardından Çanakkale merkezde konaklamak için yola çıkıldı. Pazar sabahı Bursa’ya gitmek üzere hareket edildi. Heykeldeki meşhur İskender Kebapçısında yemeğin ardından Osman Gazi, Orhan Gazi türbeleri ziyaret edildi. Ulu Camii ziyaretinden sonra tarihi Koza Han ve Cumalıkızık köyü gezildi. Gezimizin sonunda Osmangazi Köprüsü üzerinden İstanbul’a hareket edildi.

Sponsorlarımız, İşadamı Sayın H. Tuncay SERGEN Bey’e ve Gökhan DEMİRUZ Bey’e Gençlik Komisyonumuz adına teşekkür ederiz.