16.03.2012 cuma günü Bahçelievler Belediyesi Yeni Sahnede Cenap Güngör’ün şefliğini yaptığı belediyenin Türk Halk Müziği Korosu doyumsuz bir konser verdi. Türkülerimiz, hepimizin kendinden bir şey bulduğu bazen acı, bazen neşenin aktarıldığı bize ait kültürel mirasımızdır.
Neşe Balaban’ın sunduğu program, Kayseri dermekleri adına Abdullah Gülsoy’un açılış konuşmasıyla başladı. İl, ilçe ve köy dernekleri adına konuşan Başkan Gülsoy katılımlarından dolayı derneklerimize ve toplantıyı düzenleyen Bahçelievler Belediye Başkanının şahsında katkısı olan herkese teşekkür etti
Birlik ve beraberliğin simgesidir türküler. Daha sonra konuşmasını yapmak üzere medarı iftiharımız Belediye Başkanımız Sayın Osman Develioğlu kürsüye geldi. Derneklerin önemine değinen Develioğlu salonu dolduran derneklere teşekkür etti. Yine Yeşillendi Germir Bağları, Çarşıya Vardım, Eski Libas Gibi Aşığın Gönlü, Erkilet Güzeli, Gesi Bağları, Yarım İstanbul’u Mesken mi Tuttun gibi Kayseri türküleri ile devam etti. Program sonrası Kayder Başkanı Gülsoy, Başkan Develioğlu’na derneğimizin logosu bulunan özel tabağımızı ve Şef Cenap Güngör’e Yemek kitabımızı ve Merhum Ahmet Gazi Ayhan’ın derneğimiz tarafından yaptırılan türküler CD’sini armağan etti. Genç Develiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Ağca Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na plaket takdim etti ve program sona erdi.