8 Mart günü İlçelerarası Koordinasyon Kurulu tarafından Tomarzalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfının Esenler’deki merkezinde İstanbul Vali Yardımcısı hemşehrimiz Sayın Harun Kaya’nın konuşmacı olarak katıldığı bir toplantı düzenlendi.
İlçe derneklerimizle birlikte beraberliğimizi pekiştirmek adına düzenlenen konferanslar devam ediyor. Koordinasyon Kurulumuz İstanbul’a yeni atanan Milli Eğitim’den sorumlu vali yardımcımız Sayın Kaya’yı hemşehrimizle tanıştırmak gayesiyle yapılan toplantı samimi bir hava içerisinde geçti. Sayın Kaya, İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğunu ve Milli Eğitimle ilgili konularda mega kent İstanbul’da yaşayanlara hizmet için var gücüyle çalıştığını ifade etti. Kapılarının hizmet için herkese açık olduğunu bildirerek cep telefonunu açık yüreklilikle katılımcılara yazdırdı. Sayın Kaya’nın devlet adamlılığı ciddiyeti yüzünden okunuyordu. Onun bu kendinden emin duruşu, kendisini daha yukarılara taşıyacağına inanıyoruz. Konuşması ve icraatlarıyla da bunu da hak ediyor kanaatindeyiz. Davetimizi kırmayarak geldiği için vali yardımcımız Sayın Kaya’ya Kayserili hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.
Toplantıya ilçe, köy dernekleri başkan ve yönetim kurulları katıldı. Kayseri İli Yardım Derneği başkanı Yasemin Aydoğan, Başkan Yardımcısı Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Yönetin Kurulu Üyeleri, Hamit Öztaşkın, Selman Yücel, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Tevfik Helvacı, İl Genel Meclis üyesi Hilmi Işık, Tomarzalılar Vakfı başkanı Ramazan Sarı, Develi ve Yöresi Derneği Başkan Yardımcısı M. Orhan Cebeci, Sarız İlçesi Dernek Başkanı Osman Yanık, Genç Develiler Derneği Başkanı Mustafa Şam, Hacılar Derneği Başkanı Mustafa Özsoy, Kızılörenliler Derneği Başkanı Duran Atayolu, Büyük Bürüngüz Derneği Başakanı Şaban Ertuğrul, Tomarza Alakuşak Köyü Dernek Başkanı Şükrü Akkuzey, Yeşilbağ Dernek Başkanı Cuma Helvacı ve derneklerin yönetim kurulları katıldılar.